6 sierpień 2016

Opinie kursantów

 

 

Jeżlei ktoś ma coś do powiedzenia na temat jakości kursu, to jedynie kursant, który na dany kurs maturalny uczęszczał. Warto się przy tym kierować jedynie opinią zasłyszaną bezpośrednio od kursanta. Internet niestety nie będzie tutaj dobrą pomocą. W internecie każdy może wpisać cokolwiek zechce - w związku z tym absolutną większość ofert piszą właściciele firm bądź ich pracownicy, chwaląc swoje własne placówki.

Gdy w trakcie trwania kursu przeprowadzamy ankiety, właściwie wszyscy zawsze są bardzo zadowoleni. To samo, gdy pytamy kursantów bezpośrednio. O ile nie ma poważnych uhybień, podejrzewam, że w większości firm organizujących kursy jest tak samo. Każdy chwali i poleca to gdzie akurat sam chodził, o ile nie było rzeczywiście tragicznie.

Warto jednak wziąć poprawkę na to, że kursant, który chodził na kurs w danej firmie, raczej nie będzie wiedział, czy u gdzieś u konkurencji nie jest przypadkiem o niebo lepiej.

Rozstrzygająca opinia mogłaby więc pochodzić jedynie od grupy osób, które były na wielu różnych kursach w różnych ośrodkach. A takich osób jest bardzo niewiele, bo maturę (zazwyczaj:)) zdaje się raz.

 

Przeczytaj również:

Które kursy w Krakowie są warte polecenia?

Statystyki zdawalności