6 lipiec 2018

Na co zwracać uwagę przy wyborze kursu maturalnego?

 

 

1. Najważniejszym kryterium przy wyborze kursu powinien być zawsze dobry nauczyciel. Jeśli organizator kursów nie informuje kto faktycznie uczy danego przedmiotu, zasłaniając się stwierdzeniami typu 'ekspert' czy 'specjalista', prawdopodobnie nie dysponuje dobrą kadrą. Jeśli już posiadamy informację na temat nauczyciela, organizator powinien również stworzyć możliwość bezpośredniego z nim spotkania - podczas takiego spotkania możemy tym lepiej zorientować się, czy dana osoba spełnia nasze oczekiwania.

2. Ilość godzin kursu. Im dłuższy kurs, tym lepiej. Nauczyciele twierdzą, że nawet w 78 godzinach nie jest łatwo zmiescić się z całym materiałem.

3. Obejrzeć sale. Co z tego, że nauczyciel będzie na medal, skoro będziemy siedzieć w piątkę przy jednej ławce w dusznej i ciasnej sali.

4. Zanim wybierzemy kurs maturalny, warto pamiętać, że cena kursu nie jest tutaj najważniejszym kryterium. Kursy maturalne, w porównaniu do korepetycji, tak czy siak są tanie. Matura jest na tyle ważnym egzaminem, że nie warto oszczędzać na solidnym przygotowaniu.

5. Unikać łapania się na marketingowe hasła typu: 'ostatnie wolne miejsce, zapisy tylko do wtorku'. To nieprawda. Wszyscy walczą o kursantów, nikt tak łatwo nie zamknie drzwi przed potencjalnym zyskiem.

6. Ilość osób. Wbrew potocznemu przekonaniu, uważam, że dla wielui przedmiotów ilość osób w grupie nie ma większego znaczenia (dopóki nie przekracza kilkunastu). Firmy zazwyczaj organizują kursy dla mniejszej ilości osób nie dlatego, że taka formuła jest lepsza, tylko dlatego, że nie są w stanie uzbierać większych grup. Taki kurs jest zazwyczaj droższy - zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest przeznaczenie tych pieniędzy na korepetycje - patrz wpis Kurs czy korepetycje?

 

Przeczytaj również:

Które kursy w Krakowie sa warte polecenia?

Opinie kursantów