23 sierpień 2016

Kurs czy korepetycje?

 

 

Co wybrać, kurs maturalny czy korepetycje?

Po pierwsze, warto zastanowić się nad relacją jakości do ceny. Zakładam, że chcesz za możliwie najwyższą jakość zapłacić jak najniższa cenę.

Rozwiązaniem optymalnym wydaje się połączenie kursu oraz korepetycji. Dlaczego?

Fakty:

a) Godzina dobrego kursu w grupie 6-14 osobowej kosztuje między 12 a 15 zł.

b) Godzina korepetycji z dobrym nauczycielem kosztuje 40 – 60 złotych i więcej.

Przewagą korepetycji nad kursem maturalnym jest dostosowanie materiału i sposobu nauczania do konkretnego ucznia. Łatwiej dopytać o to, czego się nie wie, niektóre etapy można przyspieszyć, inne powtórzyć dla lepszego utrwalenia itd.

Niemniej i tak większa część czasu spędzonego na korepetycjach związana będzie z przekazywaniem wiedzy w formie podobnej do tej, jak ma to miejse na kursie. Czy warto w związku z tym, za to samo płacić 3-4 razy więcej?

Zaletą kursu jest możliwość pracy w zmotywowanej grupie. Na kursie maturzysta spotka osoby, które w przeciwieństwie do większości znajomych szkolnych, chcą się uczyć. Są to dzieci, nad których rozwojem czuwają odpowiedzialni rodzice, gotowi wyłożyć nawet 1000 złotych na dobry kurs. W efekcie, podczas zajęć, nawet jeśli grupa jest liczna, kursanci nie przeszkadzają prowadzącemu i atmosfera nauki jest zupełnie inna niż podczas lekcji w szkole. W grupie pojawia się też możliwość porównania swojej wiedzy/umiejętności z innymi. Jak mówią sami kursanci, grupa zazwyczaj działa o wiele bardziej mobilizująco niż najlepsze nawet rady rodziców czy nauczycieli.

Przy połączeniu kursu z korepetycjami pojawia się dodatkowa wartość – maturzysta ma kontakt z dwoma różnymi nauczycielami, z których każdy zwróci mu uwagę na nieco inne problemy/zagadnienia.

Przeczytaj również:

Opinie kursantów

Statystyki zdawalności